KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 9287685
*
nr 928 7685
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar , Olle Hjortzberg (1872-1959), Stockholmsmotiv, 100-upplaga, motivet: 27x22
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2014
kl 19:29:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 22:34:07
1
100 kr
28/11 20:39:30
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik motiv från stockholm olle hjortzberg stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:24
*
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
nr 928 7685
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar , Olle Hjortzberg (1872-1959), Stockholmsmotiv, 100-upplaga, motivet: 27x22
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 22:34:07 | 1 | 100 kr |
28/11 20:39:30 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik motiv från stockholm olle hjortzberg stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:21 -
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:24